Ako správne zaobchádzať s parfémom

Objavovanie pravého parfému je vždy veľkým dobrodružstvom. Nechajte vybraný parfem, aby sa nenápadne rozplynul na končekoch prstov alebo na chrbte ruky. Pár kvapiek vám o chvíľu prezradí, či práve tento je ten pravý. Dajte mu čas, aby sa stihol nežne odhaliť na vašej pokožke, aby sa s vami mohol jemne, postupne porozprávať...Nešúchajte ruky po aplikácii nového parfemu, lebo by to mohlo poškodiť molekuly a porušiť celú štruktúru vône.

Nezabúdajte, že vaše objavovanie nebude úspešné, ak budete skúmať viac ako tri parfémy v jeden deň. Bohužiaľ, čuchové centrá ľudského tvora sa skoro unavia a nie sú schopné cítiť rozdiely viacerých vôní. Ak máte v hlave zmätok z toľkého objavovania, choďte sa radšej nadýchať čerstvého vzduchu na očistu nosa. V deň, keď ste sa rozhodli, že budete verná inému parfému, ničím sa neovoňajte a príďte do parfumérie čerstvá, misia bude skôr splnená.

Parfém sa správa v každom prostredí inak. V parfumérii často vo vzduchu lieta množstvo vôní a táto zmes vás môže zmiasť pri výbere parfému. Najdôležitejšie je, aby sme sa pri objavovaní toho pravého parfemu neponáhľali, musíme mu dať čas, aby sa rozvinul na pokožke, aby vyjadril celú svoju krásu. Jedine vaša pokožka oživí nemý parfém, jedine na nej sa môže prejaviť. Nestačí len ponoriť nos do fľaštičky, pretože v takom prípade cítite len kyslú vôňu alkoholu.

Ak si myslíte, že vaša nová vôňa nevynikne, ak si ju pokvapkáte iba na krk alebo za uši, skúste aj iné miesta. Napríklad, parfumovaný sprej na vlasy aplikujte tesne po zmytí hlavy alebo pokojne nastriekajte sprej na vašu kefu na vlasy. Nebojte sa ostriekať aj oblečenie, ale zo vzdialenosti najmenej 20 cm, aby sa na ňom neobjavili nepekné škvrny.
Týmto zvodným gestom zaručíte, že parfém vynikne ešte do väčšej hĺbky a na vašom tele zostane dlhšie. Hoci vás to možno prekvapí, ale taktiež skúste pridať pár kvapiek do žehličky na paru alebo môžete vyplákať oblečenie vo vode zmiešanej s malým množstvom vášho obľúbeného parfému. Dokonca aj kabelka môže voňať. Stačí len ovoňať vreckovku, ktorú potom položíte do vnútra kabelky.

Radšej neskúšajte nosenie viacerých parfemov naraz. Totiž, každá vôňa je jedinečná, každá vôňa je už dokonalá a nič ju už nemôže vylepšiť. Ak si nastriekate dva parfemy naraz, riskujete, že porušíte toto jemné voňavé dielo. Hoci vytvoríte novú zmes, ale nie až takú harmonickú.

Slnečné lúče nemajú dvakrát dobrý dopad na váš parfém alebo i na vašu toaletnú vodu. Prevláda názor, že slnko spôsobuje, že sa alkohol vyparuje na pokožke. Ale pravda je, že zloženie vône je také, že isté častice sú veľmi citlivé na svetlo a na pokožke môžu potom vytvárať fľaky.

parfumeriazet_banner.jpg